START > Aktualności > Rok Szkolny 2017/2018 > Budki lęgowe, czyli lekcja przyrody w terenie

Budki lęgowe, czyli lekcja przyrody w terenie

10 listopada 2017r. na terenie Gminy i Miasta Stawiszyn zostało rozwieszonych 15 nowych budek lęgowych. Swój udział miała również Szkoła Podstawowa w Stawiszynie, która włączyła się do akcji montowania budek lęgowych w ramach projektu pt. ,,Działania edukacyjne upowszechniające zachowania przyjazne środowisku’’. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcji w terenie, którą przeprowadził leśniczy Nadleśnictwa Grodziec pan Ireneusz Mućka. Zajęcia dotyczyły m.in. tego jak zbudowana jest budka, jaki rodzaj budek możemy wyróżnić oraz w jaki sposób należy o nie dbać i je pielęgnować. Budki lęgowe zostały zawieszone w lesie w miejscowości Stary Kiączyn. Opiekę nad uczniami podczas akcji sprawowali nauczyciele stawiszyńskiej szkoły: Filipina Baraniecka i Piotr Kozanecki.